PŘÍSTROJOVÉ VYBAVENÍ

Elektrokauter

Elektrický skalpel, který umožňuje zrychlit zákrok bez krvácení. Na všech našich pracovištích je k dispozici obvykle ve dvou variantách, elektrokauterů máme tedy k dispozici desítky. Jeho použití je pro nás samozřejmostí téměř u každé chirurgie.

Na klinikách a v nemocnicích používáme výkonné skiaskopické přístroje s C-ramenem. Využití má v ortopedii a u neurochirurgických zákroků. Příkladem může být také přesná lokalizace vyhřezlé meziobratlové ploténky a zejména u operací páteře.

Odsávačka

Odsávačky jsou nezbytné k mnoha zákrokům jako zprůchodnění dýchacích cest při operacích břicha a hrudníku.

CT počítačová tomografie, rtg, cr, dr, skiaskop, usg, 3x rigidní endoskop, gastroskop, bronchoskop, arthroskop, laparoskop, 3x elektrokauter, orl souprava, 2x otoskop, ophtalmoskop, desinfektor, 2x autokláv, 4x horkovzdušný sterilizátor, hydraulický operační stůl, 3x vyšetřovací stůl, 3x vyšetřovací světla, 3x operační světla, 10x hospitalizační box, kompletní ortopedické instrumentárium, operační mikroskop, 2x laboratorní mikroskop, laboratorní odstředivka,  chirurgické instrumentárium, injektor-dávkovač kontrastní látky, 20x sterilizační kontejner, 3x mikromotor, 4x chirurgická odsávačka, 2x inkubátor, kryocauter, 3x elektrokauter, terapeutický laser, 2x holící strojek, čistící stroj, 4x infuzní pumpa, 7x lineární dávkovač. Naše kliniky a nemocnice disponují veškerým potřebným moderním vybavením, včetně například počítačové tomografie (CT).

Neurochirurgický mikroskop Moller-Wedel byl velkou investicí, která nám umožnila zachránit mnoho, jinak neoperabilních pacientů. Pomocí tohoto přístroje můžeme operovat pod velkým zvětšením, to se nám hodí především při operacích páteře, očí nebo čehokoliv u malých zvířat, např. hlodavců. Je také nezbytný pro operace mozku.

Disponujeme optikami 1,9mm, 2,3mm, 2,7mm a 3,5mm se širokým instrumentáriem. Provádíme běžné vyšetření rhinoskopické (nosních dutin) a bronchoskopické (prohlídka průdušnice). Rigidní endoskop používáme i při arthroskopických operacích kloubů a  dále také při laparoskopických operacích břicha. Častými případy použití jsou např. odstranění vdechnutého tělesa a odběr bioptátů, což nám umožňuje minimální invazivitu zákroku.

Jsme pracoviště s bezkonkurenčními zkušenostmi. CT diagnostice se věnujeme od roku 2006, nyní máme instalovaný již druhý přístroj počítačové tomografie. Vlastníme moderní „Cone Beam CT“ přístroj, jenž disponuje nespornou výhodou několikanásobně nižší radiační dávky a kompletním skenováním i velkých pacientů, na rozdíl od klasického CT. Vytváříme publikace (CT indikace ve veterinární medicíně, atlas ctinvet.com) a přednášíme na toto téma.

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • vetpark40x40
  • RSS Social Icon